2017 Greenwich Town Competition

Basic 2 Program

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Chloe Kim, Westchester Skg Acad.111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Judge 4Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 5Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:10PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 3 Program, Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Adriana Sanchez, Westchester Skg Acad.211114/1 
2.Isabella Gutin, Aviator FSC322224/2 
3.Sasha Mollett, Greenwich SC133335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Judge 4Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 5Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:16PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 3 Program, Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Anna Mylus, SC of Brewster111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Judge 4Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 5Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:24PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 4 Program, Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Isabel Vazquez, SC of Brewster122113/1 
2.Eliza Craver, Greenwich SC211225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Judge 4Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 5Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:22PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 4 Program, Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Addy Teixeira, Greenwich SC121123/1 
2.Caroline Cabrera, Greenwich SC212215/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Judge 4Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 5Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:26PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 5 Program

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Miriam Gruenbaum, Greenwich Skg Sch1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Carole Wolf 
Judge 2Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:34PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 6 Program, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ahuva Kassirer, Aviator FSC1113/1 
2.Anna Dolgov, Windy Hill SC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Carole Wolf 
Judge 2Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:35PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 6 Program, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Caroline Caruso, Springdale FSC2123/2 
2.Stephenie Boccuzzi, SC of Southern CT3212/2 
3.Larena Norton, Yonkers FSC1333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Carole Wolf 
Judge 2Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:40PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 6 Program, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lily Lanzetta, Sky Rink/Chelsea Pier1113/1 
2.Ryan Im, Westchester Skg Acad.2322/2 
3.Madeleine Marshall, Chelsea Piers CT3233/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Carole Wolf 
Judge 2Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:49PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Basic 6 Program, Group D

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Jane Lee, Springdale FSC1113/1 
2.Priyanka Poddar, Non-USFS member2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Carole Wolf 
Judge 2Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:50PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Beginner Free Skate - Boys

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Simon Daley, SC of Brewster1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:19AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Beginner Free Skate - Girls

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Sydni Foster, SC of Southern CT1113/1 
2.Tessa Butler, Sky Rink/Chelsea Piers2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:15AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Elements - Basic 1

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Mia Karish, Greenwich Skating Sch...1122/1 
2.Anna Rubenstein, Greenwich Skg Sch2213/2 
3.Vaughn Levesque, Non-USFS member3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Rhea Grace 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:38PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Elements - Basic 2

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ryan Farnum, Non-USFS member1212/1 
2.Mary Winston Codraro, Individual Member2123/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Rhea Grace 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:39PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Elements - Basic 3

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Anna Mylus, SC of Brewster1113/1 
2.Sasha Peterson, Greenwich Skg Sch2223/2 
3.Murphy Levesque, Non-USFS member3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Rhea Grace 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:41PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Elements - Basic 4

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Isabel Vazquez, SC of Brewster1113/1 
2.Sadie Kessler, Greenwich Skg Sch2223/2 
3.Aurora Levesque, Non-USFS member3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:55PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Elements - Basic 5

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Miriam Gruenbaum, Greenwich Skg Sch1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 03:00PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Elements - Basic 6

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Emily Utzinger, Greenwich Skg Sch1113/1 
2.Lily Lanzetta, Sky Rink/Chelsea Piers2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 03:02PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Elements - Snowplow Sam

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Devyn Glanville, Greenwich Skg Sch1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Rhea Grace 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Wendy Semsel 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:37PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 1 Program, Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Morgan Dweck, Springdale FSC211114/1 
2.Caroline Hartch, Windy Hill SC122225/2 
3.Catherine Cutting, Greenwich SC333335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Alana Connelly 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 05:22PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 1 Program, Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Meghan Thurmeier, SC of Brewster111214/1 
2.Claire Missoum, SC of Brewster222134/2 
3.Caroline Geba, Rye FSC333325/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Alana Connelly 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 05:28PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 1 Program, Group C

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Ava Cullen, SC of Brewster221113/1 
2.Alexandra Winham, Greenwich SC112225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Alana Connelly 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 05:33PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 2 Program, Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Anna Pales, Aviator FSC111115/1 
2.Anna Gorski, Rye FSC222225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Alana Connelly 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:56PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 2 Program, Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Sophia Lee, Rye FSC221113/1 
2.Kaitlyn Vallerie, Springdale FSC112225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Alana Connelly 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 05:02PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 3 Compulsory Moves

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Rebecca Anderson, SC of Brewster1113/1 
2.Gracie Hillenmeyer, Springdale FSC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:32PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 3 Program, Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Rebecca Anderson, SC of Brewster111115/1 
2.Cindy Wang, Rye FSC222225/2 
3.Gracie Hillenmeyer, Springdale FSC333335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Alana Connelly 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 05:08PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 3 Program, Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Abigail Scinicariello, SC of Brewster111223/1 
2.Sadie Archie, Springdale FSC222115/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Alana Connelly 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 05:12PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 4 Program, Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Jaqueline Belorusets, Aviator FSC111115/1 
2.Jayne Kim, Springdale FSC222225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 03:50PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 4 Program, Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Alexandra Sabini, Rye FSC121114/1 
2.Emily Kropp, Rye FSC212225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 03:53PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 5 Compulsory Moves

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Claudia Goodwin, SC of New York1122/1 
2.Yehudis Kohn, Aviator FSC2213/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:45PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 5 Program

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Claudia Goodwin, SC of New York123113/1 
2.Yehudis Kohn, Aviator FSC312224/2 
3.Rachel Dayts, Aviator FSC231335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:03PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Free Skate 6 Program

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Paula Dantzig, Westchester Skg Acad.111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 04:04PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

High Beginner Free Skate - Girls, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Victoria Valiquette, SC of New York1113/1 
2.Livia Low, Rye FSC2322/2 
3.Gianna Cice, Individual Member of ...3233/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:24AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

High Beginner Free Skate - Girls, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Helen Hen, Laurel Ridge SC2112/1 
2.Anna Livits, SC of Southern CT1322/2 
3.Yaas Moshtael, Westchester Skg Acad3233/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:31AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

High Beginner Free Skate - Girls, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Talia Klein, SC of Southern CT1113/1 
2.Caroline Ellis, SC of Southern CT2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:36AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Intermediate Ladies Free Skate, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Elbi Rom, SC of New York2112/1 
2.Isabella Massa, Rye FSC3222/2 
3.Caitriona Curry, Rye FSC1333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 01:04PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Intermediate Ladies Free Skate, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Sofiya Filippova, SC of Brewster1113/1 
2.Georgina Blackwell, Aviator FSC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 01:09PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Intermediate Ladies Short Program, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Riley Marmon, Hudson Valley FSC2112/1 
2.Isabella Massa, Rye FSC1223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Stephen Hutcheson 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:13AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Intermediate Ladies Short Program, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Sofiya Filippova, SC of Brewster1122/1 
2.Georgina Blackwell, Aviator FSC2213/2 
3.Elbi Rom, SC of New York3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Stephen Hutcheson 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:21AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Junior Ladies Free Skate

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Tracey Lewis, SC of New York2123/2 
2.Anna Vernikov, North Jersey FSC3212/2 
3.Ciana Cerruti, SC of Lake Placid1333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Leo Cote 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 01:31PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Junior Ladies Short Program, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Tracey Lewis, SC of New York2112/1 
2.Andrea M. Cantu, Mexico1223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Stephen Hutcheson 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:33AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Junior Ladies Short Program, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ciana Cerruti, SC of Lake Placid2112/1 
2.Anna Vernikov, North Jersey FSC1223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Stephen Hutcheson 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:39AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Juvenile Well Balanced Free Skate - Boys

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Jacob Sanchez, Hudson Valley FSC1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:03AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Juvenile Test Track - Girls

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Annabel Devault, Springdale FSC1113/1 
2.Dorothy Low, Rye FSC2223/2 
3.Jessica Berry, SC of Brewster3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:01AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Juvenile Well Balanced Free Skate - Girls, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lara Inana, SC of Brewster1113/1 
2.Ava Ziegler, SC of Morris NJ2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 12:28PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Juvenile Well Balanced Free Skate - Girls, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Kaitlin O'Brien, Rye FSC1312/1 
2.Ava Min, SC of Brewster2123/2 
3.Kelly Takhalov, Aviator FSC3233/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 12:34PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Juvenile Well Balanced Free Skate - Girls, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Riley Marmon, Hudson Valley FSC1113/1 
2.Melanie Friedmann, SC of New York2223/2 
3.Paris Zelyakovsky, Aviator FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 12:41PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Juvenile Well Balanced Free Skate - Girls, Group D

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Amanda Park, SC of New York1113/1 
2.Abbie Orlinsky, SC of New York2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Stephen Hutcheson 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 12:52PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

No Test Well Balanced Free Skate - Girls, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Veronica Hakhovich, Aviator FSC1212/1 
2.Corinne de Nigris, Rye FSC2123/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Stephen Hutcheson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:47AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

No Test Well Balanced Free Skate - Girls, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Alexandra Rahman, Aviator FSC1113/1 
2.Sara Heinen, Hickory Hill FSC2223/2 
3.MeiLi Socol, Yonkers FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Stephen Hutcheson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 10:54AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

No Test Well Balanced Free Skate - Girls, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Madeline Besgen, Windy Hill SC1132/1 
2.Lily Rose Vallieres, Windy Hill SC2312/2TOM 3
3.Yashaswini Bonthu, Dutchess FSC3222/2TOM 4

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Stephen Hutcheson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 11:01AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

No Test Well Balanced Free Skate - Girls, Group D

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ashley Dang, Rye FSC2112/1 
2.Giana Jung, SC of Morris NJ1223/2 
3.Isabella Iarriccio, Yonkers FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 11:14AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

No Test Well Balanced Free Skate - Girls, Group E

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lauren Zoota, Springdale FSC1122/1 
2.Sophia Huang, Rye FSC2213/2 
3.Eliza Leddy, SC of Brewster3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 11:20AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Free Skate Compulsory Moves, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lily Glynn, Springdale FSC1113/1 
2.Claudia Lee, Rye FSC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:47PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Free Skate Compulsory Moves, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Chloe Groarke, Hickory Hill FSC1113/1 
2.Rena Landberg, Greenwich SS2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Alis McCurdy 
Judge 2Carole Wolf 
Judge 3Alana Connelly 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:48PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Free Skate Program, Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Ava Rogers, SC of Brewster111115/1 
2.Lily Glynn, Springdale FSC232323/2 
3.Claudia Lee, Rye FSC323235/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 03:29PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Free Skate Program, Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Chloe Groarke, Hickory Hill FSC111115/1 
2.Lyla Schleppy, Individual Member of ...222225/2 
3.Gisela Norton, Yonkers FSC333335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 03:35PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Free Skate Program, Group C

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Amelia Vail, SC of Brewster111124/1 
2.Sophia Moran, SC of Brewster232214/2 
3.Faith Cerrato, Westchester Skg Acad.323335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Rhea Grace 
Judge 4Caitlin Roberts 
Judge 5Maharlika Valangilan 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 03:41PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Juvenile Girls Well Balanced Free Skate, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lillian Valiquette, SC of New York2112/1 
2.Aliza Kassirer, Aviator FSC3222/2 
3.Sarah DeCillis, Rye FSC1333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Leo Cote 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 01:43PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Juvenile Girls Well Balanced Free Skate, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Whitney Ford, SC of New York1113/1 
2.Rachel Akinla, SC of Brewster2232/2 
3.Lily Hirsch, Rye FSC3323/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Leo Cote 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:00PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Juvenile Girls Well Balanced Free Skate, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Nicole Zakharov, Aviator FSC1113/1 
2.Alexandra Orlinsky, SC of New York2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Leo Cote 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:02PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Juvenile Test Track

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lisa Dodell, Rye FSC1113/1 
2.Jennifer Bonney, Rye FSC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 09:45AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Preliminary Girls Well Balanced Free Skate, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Jordyn Willoughby, Aviator FSC1113/1 
2.Alexa Farber, Aviator FSC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Leo Cote 
Judge 3Stephen Hutcheson 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:07PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Preliminary Girls Well Balanced Free Skate, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ita Rand, Aviator FSC1113/1 
2.Aleksandra Belugin, Hudson Valley FSC2223/2 
3.Rebekah Smith, Hickory Hill FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Leo Cote 
Judge 3Stephen Hutcheson 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:13PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Preliminary Girls Well Balanced Free Skate, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Samantha Wong-Pan, Hudson Valley FSC1212/1 
2.Kayla Zollbrecht, Yonkers FSC2123/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Beverly Anderson 
Judge 2Leo Cote 
Judge 3Stephen Hutcheson 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 02:19PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Preliminary Test Track, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Chloe Gerace, SC of Southern CT1212/1 
2.Callie Leary, Greenwich SC2132/2 
3.Sara Costa, SC of Brewster3323/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 09:29AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Preliminary Test Track, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Catherine Tucker, Windy Hill SC1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 09:31AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Preliminary Test Track, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ella Devault, Springdale FSC2112/1 
2.Carly Pomerantz, Aviator FSC1223/2 
3.Zoe Kassapidis, Windy Hill SC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 09:39AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Test Track, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Christiana Greene, Rye FSC2112/1 
2.Naiya Mentor, SC of Brewster1223/2 
3.Allison Danial, Rye FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:49AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Test Track, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Evelyn Woo, Windy Hill SC1212/1 
2.Lala Wu, Rye FSC2123/2 
3.Anastasia Pearson, Springdale FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:51AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Test Track, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Abigail Hurst, Springdale FSC1113/1 
2.Courtney Lecardo, Laurel Ridge SC2223/2 
3.Becca Lomas, SC of Brewster3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele Blatt 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Debra Hendrickson 
Judge 2Alis McCurdy 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 08:56AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Test Track, Group D

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Caitlyn Foster, SC of Southern CT1122/1 
2.Emma Lovett, Rye FSC2213/2 
3.Sarah Arevalo, SC of Southern CT3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 09:06AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Test Track, Group E

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Caitlin Hogan, Laurel Ridge SC2112/1 
2.Anastasya Shpakova, SC of Brewster1223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 09:12AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Test Track, Group F

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Margaret Leary, Greenwich SC1113/1 
2.Nevaeh Mills, SC of Southern CT2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Maine Park 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 09:15AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Well Balanced Free Skate - Girls, Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Caitlin Buford, Rye FSC1212/1 
2.Mackenzie Morehouse, Hickory Hill FSC2123/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Maine Park 
Judge 3Carole Wolf 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 11:24AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Well Balanced Free Skate - Girls, Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Abigail Ryvkin, Aviator FSC1113/1 
2.Abbie Steinmetz, Aviator FSC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Alis McCurdy 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 11:37AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Well Balanced Free Skate - Girls, Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Hope Sullivan, Hickory Hill FSC1212/1 
2.Cameron Hestevold, SC of Morris NJ2123/2 
3.Alexandra McGuire, Rye FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Alis McCurdy 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 11:49AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Pre-Preliminary Well Balanced Free Skate - Girls, Group D

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Camryn Scott, Rye FSC1122/1 
2.Alessandra Iarriccio, Yonkers FSC2312/2 
3.Victoria Remotti, Rye FSC3233/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana Prusock 
Assistant Referee  
AccountantDebbie Neiman* 
Judge 1Leo Cote 
Judge 2Debra Hendrickson 
Judge 3Alis McCurdy 
Substitute  

Last Updated: Sun, Feb 26, 2017, 11:53AM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Special Awards: Alis W. McCurdy Cup

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Whitney Ford, SC of New York111115/1 
2.Callie Leary, Greenwich SC222215/2 
3.Evelyn Woo, Windy Hill SC333315/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
Referee  
Assistant Referee  
Accountant  
Judge 1Slovka Button 
Judge 2Mario Bruni 
Judge 3Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 4Gloria Sprigg 
Judge 5  
Substitute  

Last Updated: Mon, Feb 27, 2017, 02:59PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Special Awards: Dorothy Hamill Cup

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Jacob Sanchez, Hudson Valley FSC111115/1 
2.Sofiya Flippova, SC of Brewster222225/2 
3.Andrea Montesinos Cantu, Mexico333335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
Referee  
Assistant Referee  
Accountant  
Judge 1Slovka Button 
Judge 2Mario Bruni 
Judge 3Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 4Gloria Sprigg 
Judge 5  
Substitute  

Last Updated: Mon, Feb 27, 2017, 02:59PM (Competition local time)

2017 Greenwich Town Competition

Special Awards: The Haggarty Award

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Zoe Kassapedis, Windy Hill SC111115/1 
2.Margaret Leary, Greenwich SC222225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
Referee  
Assistant Referee  
Accountant  
Judge 1Sarah Dickinson-Gleeson 
Judge 2Mario Bruni 
Judge 3Gloria Sprigg 
Judge 4Slovka Button 
Judge 5  
Substitute  

Last Updated: Mon, Feb 27, 2017, 02:59PM (Competition local time)